T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DENİZLİ / MERKEZEFENDİ - Erbakır Fen Lisesi

Haberler

Tem

Öğrencilerimizden Hatice Kökçüler, Aybüke Saygın, Efe Demir ve Mehmet Selim Sağnak TÜBİTAK Fizik Olimpiyatının birinci aşama sınavını başarıyla geçerek ikinci aşama sınavına katılmaya hak kazanmışlardır.
Öğrencilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Tem

20 Temmuz 2023 tarihinde açıklanan 2023 YKS sonuçlarına göre 19 öğrencimiz 23 puan türünde ilk 1000 derecesi, 49 öğrencimiz ise 83 puan türünde ilk 5000 derecesi elde etmiştir. 

Öğrencilerimizi, değerli ailelerini ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeğpi olan tüm öğretmenlerimizi kutluyor, öğrencilerimize yüksek öğrenim hayatlarında başarılar diliyoruz. 

Tem

12.sınıfa geçen öğrencilerimize yönelik olarak açılan destekleme ve yetiştirme kursumuz, öğrencilerimizin tamanına yakınının katılımıyla, beş şube olarak devam ediyor. Öğrencilerimize ve kurslarda görev alan öğretmenlerimize başarılar diliyoruz.

Tem

Yeşilay Cemiyeti tarafından düzenlenen Türkiye Münazara Şampiyonasının il ve bölge elemelerini geçerek Türkiye finaline katılma hakkı kazanan iki takımımızla İstanbul Erkek Lisesinde düzenlenen Türkiye finaline katıldık. Elif Nehir Şapçı, Abdurrahman Kuzu, Ömer Berk Kurban ve Berra Eren"den oluşan takımlarımız 5-6 Temmuz tarihlerinde yaptıkları 10 maçta başarılı bir performans sergilediler. Öğrencilerimiz turnuvafinali sonrası Yeşilay Genel Merkezinin bulunduğu Sepetçiler Kasrında ağırlanarak ünlü tarihçi Prof.Dr. İlber Ortaylı söyleşisine katıldılar. Öğrencilerimizi kutluyor, turnuvayı düzenleyen Türkiye Yeşilay Cemiyetine teşekkür ediyoruz.

Tem

Okul logomuz Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillendi.

Haz

Denizli Barosu Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen Türkiyenin ilk "Mock Trial" kurgu duruşma yarışmasında öğrencilerimiz Sedef Karaayvaz, Çiğdem Rümeysa Hancı ve Berra Eren'den oluşan takım ikinci olma başarısını göstermiştir. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Haz

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 25. dönem mezunlarımızı bugün düzenlenen mezuniyet töreni ile uğurladık. Mezuniyet törenimize İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Süleyman Ekici, Erbakır A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri, Okul Müdürleri , önceki dönem mezunlarımız ve öğrencilerimizin aileleri katıldı. Törende Okul Müdürümüz Sayın Seda Hilal Nişancı, Erbakır A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Sedat Erikoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Süleyman Ekicibirer konuşma yaparak öğrencilerimizi kutladılar. Bayrak -Flama devir teslimi, dereceye giren öğrencilerimize başarı belgesi verilmesi, mezun olan öğrencilere, öğretmenlerimiz ve önceki dönemlerde okulumuzdan mezun olan mezunlarımız tarafından mezuniyet belgelerinin verilmesi ile devam eden program kep atma töreni ile sona erdi. Sevgili öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında başarı ve mutluluklar diliyoruz.

Haz

2022-2023 Eğitim öğretim yılı bugün sona erdi. Öğrencilerimiz düzenlenen bir törenle karnelerini ve başarı belgelerini aldılar. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyoruz.

Haz

17-18 Haziran tarihlerinde yapılacak olan YKS sınavına girecek olan öğrencilerimize, emeklerinin karşılığını almaları dileğiyle, başarılar diliyoruz.
Sınavın sonucu ne olursa olsun bizim ve aileleriniz için son derece değerli olduğunuzu unutmayınız.

Haz

Okulumuzda 2022-2023 eğitim-öğretim yılı boyunca yürütülen “From Folk Tales to DigiTales”, “No Other World”, “Dream School” ve “It’s my future & It’s my job” adlı dört farklı Etwinning projesinde görev alan öğrencilerimiz katılım sertifikalarını okul müdürümüz Seda Hilal Nişancı'dan aldılar. Çalışmalarından dolayı İngilizce öğretmenimiz Burcu Deryan Eker’e ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Haz

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından okul sporları kapsamında düzenlenen satranç turnuvasında Denizli birincisi ve bölge üçüncüsü olarak Türkiye finallerine katılma hakkı kazanan,Yiğit Sarp Çallıoğlu, Emin Efe Aşçı, Yasir Kerem İnan, Süleyman Arda Ayaz, Eren Manas ve Emirhan Akıcı'dan oluşan satranç takımımız, 7-11 Haziran tarihlerinde Aydın'da düzenlenen Türkiye Birinciliği müsabakaları sonucu Türkiye dördüncüsü olma başarısınıgöstermiştir. Öğrencilerimizi ve takım koçumuz Ayfer Alptekin'i bu büyük başarıdan dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. Ayrıca bugünkü final müsabakalarında öğrencilerimize destek vermek için Aydın'a gelen Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı'ya ve sevgili velilerimize de çok teşekkür ediyoruz.

Haz

Türkiye Matematik Yarışmasında 10. sınıf öğrencimiz Ayşen Nehir Mun ve 11. sınıf öğrencimiz Mustafa Buğra Tur madalya almaya hak kazandılar. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenleri Refika Duyar'ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Haz

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sayın Ahmet Kutluhan bugün okulumuzu ziyaret ederek öğrencilerimizle bir araya geldi. Rektörümüze ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Süleyman Ekici de eşlik etti. Konferans salonumuzda öğrencilerimize hitap eden Ahmet Kutluhan, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesinin eğitim sistemi ve Mühendislik bölümleri hakkında öğrencilerimizibilgilendirerek öğrencilerimizin sorularını cevapladı. Rektörümüzden sonra İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Süleyman Ekici yaptığı konuşmada öğrencilerimize girecekleri üniversite sınavında başarılar diledi. Program bitiminde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Süleymen Ekici, ziyaretin anısına Rektör Prof.Dr. Sayın Ahmet Kutluhan'a plaket takdim etti. Sayın Rektörümüze ve Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüze ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Haz

Okulumuz Matematik Öğretmeni Coşkun Taşçı'nın babası Mehmet Taşçı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi bugün memleketi Adana'da toprağa verilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, başta öğretmenimiz olmak üzere yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Haz