T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DENİZLİ / MERKEZEFENDİ - Erbakır Fen Lisesi

Haberler

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı 9.sınıf öğrencilerimizin hazırladığı bir programla online olarak kutladık. Programı hazırlayan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Pakize Metin ile programda görev alan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Bayramımız kutlu olsun.

May

Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başlangıç tarihi olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Türk gençliği olarak, Cumhuriyetimizin banisi, ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'nin yılmaz bekçileriyiz. Onun bize hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma ülküsü için çalışmaya devam ediyoruz. 19 Mayıs'ta Atamızın ve silah arkadaşlarının Samsun'a ayak basarken duydukları heyecan ve inançla büyük Türk milletinin bu anlamlı bayramını kutluyoruz. Bu vesileyle Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere devletimizin kuruluşu ve bekası için canlarını veren aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

May

Kanguru Matematik tarafından düzenlenen Cryptomath adlı matematik yarışmasında, 7 haftalık periyot sonunda öğrencilerimiz Yasin Sarı, Buğrahan Mavi, Kaan Göcen ve Gökhan Rıza Aktaş'tan oluşan "FIRFIR00" takımımız 110 puan toplayarak 120 takım içinde ikinci olma başarısı göstermiştir.
Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

May

Hayatımızın en önemli varlıkları, yaşamları boyunca merhametin, şefkatin, umudun ve gücün simgesi olan sevgili annelerimizin anneler gününü kutluyoruz.

May

Ankara'da bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknik Üniversitesi (TOBB-ETÜ) okulumuz öğrencileri için bir tanıtım programı düzenledi. 2018 mezunumuz, TOBB ETÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencisi Damla Gündüz tarafından organize edilen programda üniversitenin eğitim-öğretim sistemi, Tıp Fakültesi ve Mühendislik bölümleri hakkında bölüm öğrencileri tarafından öğrencilerimizin merak ettiği sorular cevaplandırıldı. Sevgili Damla Gündüz başta olmak üzere tanıtıma katılan TOBB-ETÜ öğrencilerine teşekkür ediyoruz.

May

Okulumuz 2007 mezunlarından olan Oltan İzmirli, ODTÜ Makine Mühendisliği bölümünü bitirerek Formula 1'in en köklü takımlarından Williams'ta tasarım mühendisi olarak çalışmaya başladı. Sevgili Oltan İzmirli'ye çalışma hayatında başarılar diliyoruz. Oltan İzmirli ile NTV kanalının yaptığı röportajı izlemek için bağlantıya tıklayınız. https://t.co/PgsMJlePtd?amp=1

May

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı okul sporları satranç turnuvasında Yiğit Sarp Çallıoğlu, Süleyman Arda Ayaz ve Hüseyin Arda Arslan'dan oluşan satranç takımımız il birincisi olmuştur.
Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Nis

TÜBİTAK Fizik Olimpiyatında Türkiye 9.su olarak gümüş madalya kazanan öğrencimiz Alptürk Eski, İl Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Ekici tarafından ödüllendirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Taşkın Osman Yıldız, Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı, Müdür Yardımcılarımız İzzet Dalgıç , Mustafa Çapar ile öğrencimizin babası Hasan Eski'nin katıldığı törende il müdürümüz Süleyman Ekici, elde ettiği dereceden dolayı öğrencimizi kutlayarak TÜBİTAK üçüncü aşama sınavında başarılar diledi.

Mrt

10.sınıf öğrencimiz Alptürk Eski, TÜBİTAK Fizik Olimpiyatlarında Türkiye 9.su olma başarısını göstererek gümüş madalya kazandı. Öğrencimiz bu başarısıyla TÜBİTAK kış okuluna ve takım seçme sınavına katılmaya hak kazandı. Çalışma azminden ve başarısından dolayı öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ekm

Erbakır Fen Lisesi Öğretmen ve öğrencilerimizden "MAKER EDUCATION" YouTube kanalımızda sizlerle İzlemek için bağlantıya tıklayınız. http://bit.ly/347GkCF

Ekm

Erbakır Fen Lisesi Öğretmen ve öğrencilerimizden "CREATIVE OPINION DIFFERANTTIATE EDUCATION IN MATHS" YouTube kanalımızda sizlerle. İzlemek için bağlantıya tıklayınız. http://bit.ly/347GkCF