T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DENİZLİ / MERKEZEFENDİ - Erbakır Fen Lisesi

Haberler

Ekm

Öğrencilerimiz tarafından hazırlan okul dergimiz Mozaik'in 9. sayısı yayında. Dergimizi okumak için bağlantıya tıklayın. Mozaik EFLMOZAİKDERGİSİ.WORDPRESS.COM Mozaik Yeni nesil lise dergisi  

Ekm

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından kardeş okulumuz olarak belirlenen Malatya Akçadağ Fatih Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine ,online olarak, Denizli'nin önemli tarihi mekanları arasında yer alan Hıerapolis, Laodikya ve Tripolis antik kentleriyle tarihi Kaleiçi çarşısını tanıttık. Tarih zümremizin organize ettiği tanıtımda öğrencilerimiz Ayşe Bulut, Deniz Özalp, İrem Bayhan ve Cennet Gülden Avcı hazırladıklarısunumlarla tanıtım yaptılar.

Ekm

YKS hazırlık sürecinde olan 12. sınıf öğrencilerimiz için , okul idaremizin organize ettiği bir kahvaltı düzenlendi. Kahvaltıya 12. sınıf öğrencilerimizin yanı sıra idarecilerimiz ve 12.sınıf ders öğretmenlerimiz katıldı.

Ekm

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Erasmus Days etkinliğine CODE IN MATHS, MAKER EDUCATION ve RISE THE LIFE projelerimizle katıldık. Türkiye Ulusal Ajansı #ErasmusDays

Ekm

Sınıflar arası geleneksel halı saha turnuvası bugün Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı'nın başlama vuruşunu yaptığı açılış maçı ile başladı. Turnuvaya katılan tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz.

Ekm

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5.si düzenlenen kitap fuarını ziyaret ettik.
Fuarı düzenleyen ve öğrencilerimizi fuara götüren Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz.

Ekm

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Süleyman Ekici bugün okulumuzu ziyaret etti. İlk önce öğretmenlerimizle bir araya gelen Süleyman Ekici, üniversite yerleştirmelerinde büyük başarı gösteren okulumuzu tebrik ederek ekip ruhunun önemine değindi. Ardından sınıfları ziyaret ederek öğrencilerimizle sohbet eden Süleyman Ekici yeniden düzenlenen okul kütüphanemizi inceleyerek okulumuzdaki eğitim öğretimfaaliyetleri hakkında Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı'dan bilgi aldı. Sayın müdürümüze bu nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Eyl

22-24 Eylül 2022 tarihleri arasında Pamukkale Üniversitesi Matematik bölümü tarafından düzenlenen Uluslararası Matematik ve Matematik Eğitimi sempozyumu içerisinde, Nihat Zeybekçi Kültür Merkezinde yapılan Liselerarası Matematik bilgi yarışmasında Mustafa Buğra Tur, Mehmet Salih Beşkavak ve Nehir Mun'dan oluşan takımımız birinci olmuştur.
Öğrencilerimizi ve Matematik Öğretmenimiz Refika Duyar'ı kutluyoruz.

Eyl

22-24 Eylül 2022 tarihleri arasında Pamukkale Üniversitesi Matematik bölümü tarafından düzenlenen Uluslararası Matematik ve Matematik Eğitimi sempozyumu içerisinde yapılan hızlı satranç turnuvasında öğrencimiz Yiğit Sarp Çallıoğlu 1.oldu. Turnuvada ayrıca 9. sınıf öğrencimiz Yasir Kerem İnan 7. oldu. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Eyl

9. ve 10. sınıf öğrencilerimize yönelik olarak, münazara tanıtım toplantısı yapıldı. Tanıtım toplantısına önceki yıllarda münazara takımlarımızda görev alan 2021 mezunlarımızdan Zeynep Dönmez (Galatasaray Üniversitesi öğrencisi) ve Beyzagül Türkmen (ODTÜ öğrencisi) katılarak öğrencilere münazara ve kuralları hakkında bilgi verdiler. Bilgilendirmenin ardından 9. ve 10.sınıflarımıza yönelik bir gösteri maçı yapıldı. Sevgili Zeynep'e veBeyzagül'e teşekkür ediyor, eğitim yaşamlarında başarılar diliyoruz.

Eyl

İngilizce öğretmenlerimizin danışmanlığında yürütülen "Englısh Wıth Our Own Storıes" ve Almanca öğretmenlerimizin danışmanlığında yürütülen "German Onlıne Applıcatıon" isimli e Twinning projelerinde görev alan öğrencilerimize katılım ve teşekkür belgeleri verildi. Projelerde görev alan sevgili öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.

Eyl

Bu yıl 12.sınıfta öğrenim gören ve YKS'ye hazırlanan öğrencilerimizin velileriyle sınav hazırlık süreci, destekleme ve yetiştirme kursları ile deneme sınavları konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı ve Rehber Öğretmenimiz Mustafa Pazarcı öğrenci velilerimize bu konular hakkında bilgi verdiler ve velilerimizin merak ettiği hususları cevapladılar. Toplantıya katılan tüm velilerimizeteşekkür ediyoruz.

Eyl

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılı sonunda tamamlanan , Rehber Öğretmenimiz Mustafa Pazarcı tarafından yürütülen, e-twinning "Pandemide Z Kuşağı Olmak" projesinde görev alan öğrencilerimiz Birol Ege Öztekin, Sezin Nilsu Dingil, Zeynep Sena Telli , Simge Şahin ve İlayda Dağdaş ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Yeşilay tarafından düzenlenen münazara turnuvalarında iki defa bölge şampiyonu olan öğrencilerimiz Elif Coşkun ,Abdurrahman Kuzu ve Mert Kaplan bugünkü bayrak töreninde okul idaresi tarafından ödüllendirildi. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Eyl

Okulumuz öğrencisi iken 2019 yılında öğrenci değişim programı ile ABD'ye giderek lise eğitimini tamamlayan Zeynep Pala bugün okulumuza gelerek lise öğrenci değişim programları ile ilgili bir söyleşi yaptı. Sevgili Zeynep'e teşekkür ediyor, bundan sonraki eğitim ve çalışma hayatında başarılar diliyoruz.

Eyl

Okulumuzun müzik grubu Grup Penia, okul açılış etkinlikleri kapsamında öğrencilere güzel bir konser verdi. Müzik grubumuza ve Müzik Öğretmenimiz Yeliz Poslu'ya teşekkür ediyoruz.