T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DENİZLİ / MERKEZEFENDİ - Erbakır Fen Lisesi

Haberler

Ağu

11.sınıf öğrencimiz Alptürk Eski Tübitak 1.aşama Fizik yarışmasında 598 öğrenci arasında 10. olarak Tübitak 2.aşama yaz okuluna geçmeye hak kazanmıştır. Bu güzel başarıdan dolayı öğrencimizi kutluyor, 2.aşama sınavında başarılar diliyoruz.

Ağu

2021 YKS sonuçlarına göre 10 öğrencimiz ,12 puan türünde,  başarı sıralamalarına göre Türkiye çapında ilk 1000 derecesi elde etmiştir. 

Öğrencilerimizi ve yetişmelerinde emeği geçen herkesi kutluyoruz.  

Tem

Sevgili öğrencilerimiz,

Erbakır Fen Lisesini tercih ederek okulumuza yerleşme başarısı gösterdiğiniz için sizleri yürekten kutluyoruz. Sadece Denizli'nin değil Türkiye'nin en önemli eğitim kurumlarından biri olan Erbakır Fen Lisesi ailesine hoşgeldiniz. Size lise yaşamınız boyunca başarı ve mutluluklar diliyoruz.

Sevgili öğrencilerimiz,

Okulumuzla ilgili her türlü iş ve işlemlere ait duyurularımız sitemizde yayımlanmaktadır. Bu nedenle resmi web sitemizi ve sosyal medya sayfalarımızı takip etmenizi önemle rica ederiz. 

Tem

Mozaik dergimizin ikinci sayısını okumak için bağlantıya tıklayınız.

https://drive.google.com/.../1gDPQcUWUIGd30NwHNVZ8.../view

Tem

2020-2021 Eğitim-öğretim yılı 23. dönem mezunlarımızı düzenlediğimiz mezuniyet töreni ile uğurladık. Mezuniyet törenimize İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Süleyman Ekici, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Taşkın Osman Yıldız, Hayırseverimiz Erbakır A.Ş.'yi temsilen sayın Sedat Erikoğlu ve sayın Müjdat Keçeci katıldılar. Törende dönem 1.si Zeynep Özgür, dönem 2.si Zeynep Özdemir ve dönem 3.sü Berin Emreoğlu'na plaketleri verildi. Halk oyunları gösterisi, bayrak-flama devir teslimi, mezuniyet belgelerinin verilmesi ve kep atma ile tören sona erdi. Okulumuzun 23. dönem mezunları olan sevgili öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında başarı ve mutluluklar diliyoruz. Yolunuz, bahtınız açık olsun gençler...

Tem

Kanguru Matematik tarafından düzenlenen CryptoMath Matematiksel Şifreleme Yarışmasında öğrencilerimiz Buğrahan MAVİ, Gökhan Rıza AKTAŞ, Kaan GÖCEN ve Yasin SARI'dan oluşan takımımız Türkiye 2. si olmuştur.
Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenleri Mustafa Akbulut'u kutluyoruz.

Tem

Pamukkale Gözler Ortaokulunda Türkçe Öğretmeni Pakize Moran'ın öncülüğünde kurulan okul kütüphanesine destek vermek amacıyla öğrencilerimizin topladığı kitapları Gözler Ortaokulu'na teslim ettik. Gözler Ortaokulu'nun sevgili öğrencilerine iyi okumalar ve başarılar diliyoruz.

Haz

Yarın yapılacak olan TYT ve pazar günü yapılacak olan AYT sınavına girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Sınavın sonucu ne olursa olsun hepiniz çok değerlisiniz ve hepinizi çok seviyoruz.

Haz

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen satranç turnuvasında, Yiğit Sarp Çallıoğlu, Süleyman Arda Ayaz ve Hüseyin Arda Arslan'dan oluşan takımımız gençler kategorisinde Denizli şampiyonu olmuştur. Öğrencilerimize kupaları Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu tarafından verilmiştir. Öğrencilerimizi kutluyoruz

Haz

Okulumuzun da proje ortaklarından olduğu, Türkiye'nin 7 bölgesinden 9 psikolojik danışmanın birlikte yürüttüğü e-Twinning projesinde Kasım 2020-Haziran 2021 tarihleri arasında öğrencilerimizin "Psikolojik sağlamlıklarını korumalarını ve geliştirmelerini sağlamak" hedefi doğrultusunda pek çok çalışma gerçekleştirildi. Projemiz ergenlik dönemindeki öğrencilerin psikolojik sağlamlığını korumak, farklı illerden ve kültürlerden akranlarıyla çevrimiçi ortamda buluşup duygu paylaşımını sağlamak, öz disiplin becerilerini geliştirmektir. Bu konularda yürütülen çalışmaları görmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız.

 https://www.storyjumper.com/book/read/107850426/60a12e5eb5ee2

https://www.storyjumper.com/book/read/108188076/60a441dbe80ff

https://www.storyjumper.com/book/read/107850426/60a12e5eb5ee2

May

MEB.Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul'un fethinin 568. yıldönümü nedeniyle düzenlenen bilgi yarışmasında 12. sınıf öğrencimiz Yusuf Akpınar ilçe 1.si, il 2.si ve Türkiye 42. si olmuştur. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

May

Sınav kaygısı ve sınav kaygısını yenmek için neler yapılabileceği konusunda öğrencilerimize ve velilerimize yönelik , Başkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Hicran Çetin Gündüz'ün konuşmacı olarak katıldığı iki seminer düzenlendi. Sayın Dr.Hicran Çetin Gündüz'e seminerlerden dolayı teşekkür ediyoruz.

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın 102. yıldönümü münasebetiyle Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr sayın Tahir Kodal'In konuşmacı olarak katıldığı bir konferans düzenledik. Prof.Dr sayın Tahir Kodal, 19 Mayıs'ın anlamı, Atatürk'ün gençliğe verdiği önem ve Türk gençliğinden beklentileri hakkında oldukça yararlı bir konferans verdi. Sayın hocamıza bu güzel konferanstan dolayı teşekkür ediyoruz.

May

Okulumuzun koordinatörlüğünde yürütülen Erasmus+KA229 Creative Opinions Differentiate Education In Maths (CODE İN MATHS) projemiz bu hafta pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleşen Polonya hareketliliği ile sona erdi. Projenin uygulanmasında görev alan proje koordinatörümüz, İngilizce Öğretmenimiz Güneş Acar'a , proje ekibimizde yer alan tüm öğrencilerimize ve projeye her türlü desteği veren okul yönetimimize teşekkür ediyoruz. Proje ile ilgili bilgiler için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. https://codeinmaths.weebly.com/

May

Okul dergimiz Mozaik 1. sayısıyla online olarak yayın hayatına başladı. Dergimizi hazırlayan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Ömer Faruk Pekuz'a ve dergide görev alan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Dergimizi okumak için aşağıdaki linke tıklayınız.

meb_iys_dosyalar/20/01/326677/dosyalar/2021_05/20222546_MOZAYK_MayYs_2021_ilk_sayY.pdf