T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DENİZLİ / MERKEZEFENDİ - Erbakır Fen Lisesi

Haberler

Haz

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı bugün yapılan karne töreni ile sona erdi. Törende dönemlerinde ilk üç dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi. Öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz.

Haz

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı 26 dönem mezunlarımızı (EFL-24) dün yapılan mezuniyet töreni ile uğurladık. Mezuniyet törenimize İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan, Erbakır A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, Erbakır A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri, davetliler, öğrenci velilerimiz ve öğrencilerimiz katıldı. Törende İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Emre Çalışkan, Erbakır A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Müjdat Keçeci, Okul MüdürümüzSayın Seda Hilal Nişancı ve Kimya Öğretmenimiz Sayın Yeşim Dağdaş birer konuşma yaparak öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında başarılar dilediler. Tören sonunda öğrencilerimiz kep atarak yeni hayatlarına merhaba dediler. Sevgili mezunlarımıza bundan sonraki yaşamlarında başarı ve mutluluklar diliyoruz. Yolunuz, bahtınız açık olsun.

Haz

Antalya Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen Matematik Olimpiyatında 11. sınıf öğrencimiz Ali Ozan Özgür ve 9.sınıf öğrencilerimizden Sude Tuncer altın madalya, İclal Perişan gümüş madalya, Esat Yüksel ise bronz madalya kazandı. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenleri Mustafa Akbulut'u kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Haz

Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen zeka oyunları şampiyonasında, gençler 10. sınıf kategorisinde Türkiye 2.si olma başarısını gösteren ve Fatma Nisa Bağcı, Türkan Demirel ve Halit Naci Kertik'ten oluşan takımımız Ankara'da düzenlenen törenle ikincilik kupalarını aldılar. Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Şura Salonunda düzenlenen ödül töreninde öğrencilerimize ödülünü TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal veTürkiye Zeka Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Emrehan Halıcı verdi. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenleri Mustafa Akbulut'u tekrar kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Haz

Kanada Waterloo Üniversitesi nin düzenlemiş olduğu CEMC (The Centre For Education Mathematicks and Computing) yarışmasında, Okan Çon, Nehir Mun , Ali Enis Dinç, Mustafa Güneş, Toprak Döner, Hüseyin Eren San , Halit Naci Kertik, İclal Perişan, Sude Tuncer ve Esat Yüksel'den oluşan takımımız, 450 takım puanı alarak birinci olmuştur. Bu büyük başarıdan dolayı öğrencilerimizi ve danışman öğretmenleri Refika Duyar'ı kutluyoruz.

Haz

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Eğitimde Değerler Eğitimi Programı (EDEP) kapsamında panel düzenleyen okulların afişlerinin sergilendiği afiş sergisine panel afişimizle katıldık.

Haz

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla okulumuzda 9. sınıflarımız tarafından sosyal sorumluluk faaliyeti kapsamında çevre temizliği yapıldı. 9-D sınıfımız ise çevre konusunda farkındalık yaratmak için bir kısa film hazırlayarak sınıflarda gösterimini yaptı. Etkinlikte görev alan öğrencilerimize ve öğretmenlerimiz Sibel Savçı ile Funda Kaya'ya teşekkür ediyoruz.

Haz

  9. sınıf öğrencilerimiz sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Denizlili şehitlerimiz için bir anma etkinliği düzenlediler. Programda Denizlili şehitlerimiz hakkında bilgi veren öğrencilerimiz şehitlerimiz için bir müzik dinletisi sundular. Etkinlikte görev alan öğrencilerimize ve Biyoloji Öğretmenimiz Nurşat Çetin'e teşekkür ediyoruz.

Haz

8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına girecek olan öğrencilerimize, emeklerinin karşılığını almaları dileğiyle, başarılar diliyoruz. Sınavın sonucu ne olursa olsun bizim ve aileleriniz için son derece değerli olduğunuzu unutmayınız.

Haz

Sosyal sorumluluk faaliyetlerimiz kapsamında bugün Babadağ Bekirler Köyü İlkokulunu ziyaret ettik. 11.sınıflarımızın yürüttüğü sosyal sorumluluk çalışmasında öğrencilerimiz aldıkları hediyeleri ana sınıfı ve ilkokulda eğitim gören öğrencilere verdiler. Öğrencilerimiz minik öğrencilerle oyunlar oynayarak hoşça vakit geçirdiler. Sosyal sorumluluk faaliyetinde görev alan öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve bizi engüzel şekilde ağırlayan Bekirler Köyü İlkokulunun değerli öğretmenlerine teşekkür ediyoruz.

Haz

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Anadolu Mektebi Yazar Okumaları programı kapsamında Tarık Buğra konulu il paneline katıldık. Hatipzade Veli Başer Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde yapılan panelde öğrencimiz Melek Ceylin Demirel bildirisini sunarak katılım belgesini İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Emre Çalışkan'dan aldı.

Haz

Öğrencilerimiz tarafından tiyatral bir İngilizce şiir dinletisi yapıldı. Dinletide görev alan öğrencilerimizi ve İngilizce öğretmenimiz Sibel Savçı'ya teşekkür ediyoruz.

Haz

Her dalda başarı kazanan, ödüllere doymayan öğrencilerimiz ikinci dönem ikinci sınavlar öncesi kendilerinin yazıp, yönetip, senaryolaştırdıkları ingilizce bir oyunla eğlenceli bir gün geçirdiler. Bütün okuldan katılımcıların olduğu ‘The Last Melody’ adlı dedektiflik oyununda, Sherlock’u aratmayan öğrencilerimiz takımlar halinde her bir ipucunu çekilen videolarla değerlendirip olayı çözerek sonuca ulaştılar. Oyunu hazırlayan 9-Dsınıfından Eylül Ecrin Eren, Ecrin Kırbaş, Ganime Ela Kocayacı, Dila Nur Ersoy, Hilal Öz, Beyza Kovan adlı öğrencilerimize teşekkür ediyor, bu tarz eğlenceli ve beceri gerektiren etkinliklerin devamını diliyoruz.”

Haz

12.sınıf öğrencilerimize yönelik olarak bugün gerçek sınavda uygulanan kurallarla bir sınav simülasyonu yapıldı. Sınavı organize eden okul idaremize, Rehber Öğretmenimiz Mustafa Pazarcı'ya ve sınavda görev yapan öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Haz

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan Eğitimde Değerler Eğitimi Programı (EDEP) kapsamında bugün okulumuzda Adalet temalı lise paneli yapıldı. Panel öncesi öğrencimiz Ecegül Kayhan bir müzik dinletisi sundu. Elif Nur Yeler'in moderatörlüğünde yapılan panelde 9. sınıf öğrencilerimiz Yağız Düzgün, Eylül Ecrin Eren, Firdevs Yılmaz ve Cemile Savran konuyla ilgili bildirilerini sundular. Panel sonunda öğrencilerimize katılım belgeleri verildi. Panelde görev alan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.