T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DENİZLİ / MERKEZEFENDİ - Erbakır Fen Lisesi

Haberler

Haz

Bağımsızlık sembollerimizin en önemlilerinden olan ses bayrağımız İstiklal Marşımızın, 12 Mart 1921'de milli marş olarak kabul edilişinin 103. yıldönümü okulumuzda düzenlenen bir törenle kutlandı. Törende görev alan öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Haz

Tübitak Elçisi Gökhan Budak tarafından öğrencilerimize Tübitak bilim olimpiyatları hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Sayın Gökhan Budak'a teşekkür ediyoruz.

Haz

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından okul sporları kapsamında düzenlenen atletizm yarışmalarında genç erkek A takımımız takım olarak il üçüncüsü oldu. Ferdi müsabakalarda ise: A erkek 100m 1.si Bertan TÜRKCAN A erkek 400m 2.si Asil Can YAMAN A erkek 110m engelli 2.si Bertan TÜRKCAN A erkek Yüksek atlama 2.si Zafer ÖZKAN A erkek 200m 1.si Asil Can YAMAN A erkek 3000m 3.sü Berke KOLUKIRIK A erkek 3 adım 2.si Zafer ÖZKAN A erkek Çekiç atma 2.si Furkan ÖZATA İsveç bayrak 3.sü EFL B erkek 3 adım 3.sü Emin Efe BİRHAN B erkek 110m engelli 4.sü Ahmet Selman DALAKÇI B erkek Yüksek atlama 1.si Tuğrul SEVER B kız 3 adım 2.si Elif Bilge AYTEKİN B kız 3 adım 3.sü Sare Naz KARAOĞLAN B kız 3000m yürüyüş 2.si Ecegül KAYHAN B kız 3000m yürüyüş 3.sü Elif KOZAKBAŞ B kız uzun atlama 4.sü Elif Bilge AYTEKİN B kız Cirit atma 4.sü Ecegül KAYHAN Takımımızı ve takımımızı hazırlayan Beden Eğitimi Öğretmenimiz Mehmet Ulutaş'ı kutluyoruz.

Haz

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından okul sporları kapsamında düzenlenen Voleybol turnuvası B genç kızlar kategorisinde dörtlü final grubundaki üçüncü maçını da kazanan kız voleybol takımımız namağlup Denizli şampiyonu oldu. Takımızı ve takımımızı hazırlayan Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ayfer Alptekin'i kutluyoruz.

Haz

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından bu yıl 11.si düzenlenen Geleneksel Liselerarası Münazara Turnuvası’nda il üçüncüsü olduk. Berra Eren ve Abdurrahman Kuzu ile katıldığımız turnuvada takımımızın ödülünü Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan verdi. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenleri Ömer Faruk Pekuz'u kutluyoruz.

Haz

Okulumuzla Mustafa Kaynak Anadolu Lisesi'nin birlikte hazırladığı ve TÜBİTAK 55.Lise Öğrencileri Proje Yarışması bölge elemelerine katılma hakkı kazanan proje ekibimiz bölge sergisi için Kuşadası'na gitti. Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı da sergi açılışında ekibimizin yanında yer aldı. Fizik Öğretmenimiz Özgür Özhan'ın danışmanlığında, öğrencilerimiz Bengisu Ceylan, Sude Şentürk ile Mustafa Kaynak Anadolu Lisesi öğrencisiOsman Eren Annak tarafından hazırlanan "Göre Göre Pascal" adlı Fizik projesi ile katıldığımız sergi 7 Mart Perşembe günü yapılacak ödül töreni ile sona erecek. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi kutluyor, bölge yarışmasında başarılar diliyoruz.

Haz

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından okul sporları kapsamında düzenlenen Voleybol turnuvası B genç kızlar kategorisinde dörtlü finale kalan takımımız dün ve bugün oynadığı maçlarda rakiplerini mağlup ederek il şampiyonluğu için büyük bir avantaj yakaladı. Takımımızı ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ayfer Alptekin'i kutluyor, 7 Mart tarihinde oynayacakları son final maçında başarılar diliyoruz.

Haz

Merkezefendi İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görevli Uzman Diyetisyen Hüdanur Ulutürk ve Uzman Fizyoterapist Duygu Arıcan tarafından öğrencilerimize gıda okur yazarlığı, beslenme ve fiziksel aktivite konusunda eğitim verilmiştir. Sayın Hüdanur Ulütürk'e ve Sayın Duygu Arıcan'a teşekkür ediyoruz.

Haz

28 Şubat Çarşamba günü Konya’da düzenlenen Para Tekvando Türkiye Şampiyonasında, Parla Hilal Spor Kulübü adına, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörleri Alper Karbuz ve Ayşe Deniz Karbuz eşliğinde şampiyonaya katılan öğrencimiz Nuriye Gürel, Türkiye üçüncüsü olma başarısını göstermiştir. Öğrencimizi ve değerli antrenörlerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Haz

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından okul sporları kapsamında düzenlenen satranç turnuvasında genel kategoride ve kızlar kategorisinde il ikincisi olarak bölge elemelerinde okulumuzu ve ilimizi temsil etmeye hak kazandık. Yiğit Sarp Çallıoğlu, Emin Efe Aşçı, Eren Manas,Yasir Kerem İnan, Emirhan Akıncı ve Süleyman Arda Ayaz'dan oluşan erkek takımımızı ve Beyza Kovan, Aslı Gülce Eriş, Amine Aksoy, Elif Güngör ve FirdevsYılmaz'dan oluşan kız takımımızı, ayrıca Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ayfer Alptekin'i kutluyor, bölge elemelerinde başarılar diliyoruz.

Haz

Kariyer günleri etkinlikleri kapsamında bugün Diş Hekimi Oğuzhan Ünlü'yü misafir ettik. Sayın Oğuzhan Ünlü'ye bu güzel söyleşiden dolayı teşekkür ediyoruz.

Haz

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından okul sporları kapsamında yapılan oryantiring müsabakalarında okulumuz gençler erkek A kategorisinde il 1.si, B kategorisinde de hem kız hem erkek takımlarımız il 2.si olmuştur. Ferdi genç erkekler A kategorisinde İl 1. si Asilcan Yaman İl 2. si Ertuğrul Şen İl3. sü Berke Kolukırık olmuştur. Ferdi genç erkekler B kategorisinde ise İl 2.si Kerem Taşdemir İl 4.sü Çağan Pehlivan olmuştur. Öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Mehmet Ulutaş'ı kutluyoruz.

Haz

Okulumuzda bugün, Psikolojik Danışman Kemal Tuncer ile teknoloji, iletişim becerileri,kariyer ve yaşam üzerine bir söyleşi düzenledik. Bu güzel ve keyifli söyleşiden dolayı Psikolojik Danışman sayın Kemal Tuncer'e çok teşekkür ediyoruz.

Haz

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından okul sporları kapsamında düzenlenen Voleybol B Genç Turnuvasında bugün çapraz eleme turu maçına çıkan kız voleybol takımımız rakibini 3-0 mağlup ederek final grubuna yükseldi. Kızlarımızı ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ayfer Alptekin'i kutluyor, final grubunda başarılar diliyoruz

Haz

Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi tarafından, Aşık Veysel'in vefatının 50. yılı anısına düzenlenen, "Anadolu'ya Uzun İnce Bir Yol: Aşıklık Geleneği" konulu VIII. Ulusal Lise Öğrencileri Çevrimiçi Sempozyumunun bugünkü oturumunda öğrencimiz Sevim Sude Kurun "17. yüzyıl şairlerinden Karacaoğlan'ın Aşıklık geleneğindeki yeri" adlı bildirisini sundu. Öğrencimizi ve danışmanı Tarih Öğretmenimiz Filiz Gedük Çallıoğlu'nu kutluyoruz.