T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DENİZLİ / MERKEZEFENDİ - Erbakır Fen Lisesi

Haberler

Ock

9.sınıf öğrencimiz Halit Naci Kertik ikinci aşama 30. TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Ortaokul Matematik dalında gümüş madalya kazanarak üst aşamaya katılmaya hak kazandı.
Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ock

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından okul sporları kapsamında düzenlenen Liseler Arası Basketbol turnuvasında takımımız Denizli üçüncüsü oldu. Turnuvada gösterdikleri performans ve centilmence mücadelelerinden dolayı öğrencilerimizi ve takım koçumuz Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ayfer Alptekin'i kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ock

Özel Denizli Koleji tarafından düzenlenen DEKOMA Matematik yarışmasında 9. sınıf öğrencimiz Halit Naci Kertik Denizli 1.si, Hüseyin Eren San Denizli 3.sü oldu. Ayrıca yine aynı yarışmada 9. sınıf öğrencilerimizden Özgür Kerem Eren; altın madalya, Toprak Döner, Eyüpcan Işıktaş ile Musa Berk Köroğlu gümüş madalya ve Ramazan Eymen Çağdaş bronz madalya aldılar. Bu güzel başarıdan dolayı öğrencilerimizi ve Matematik ÖğretmenimizRefika Duyar'ı kutluyoruz.

Ock

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen okul sporları karate turnuvasında öğrencimiz Ahmet Selim Kalkan il üçüncüsü oldu.
Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ock

Hayırseverlerimizin ilimiz eğitimine destekleri büyük bir hızla devam ediyor. Bu bağlamda okulumuzun altyapısının yenilenmesine katkıda bulunan hayırseverimiz, Tan Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Serkan Tan'a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Süleyman Ekici tarafından teşekkür plaketi verildi. Hayırsever işadamı Sayın Serkan Tan'a okulumuza verdiği destekten dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

Ock

Denizli Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen Masa Tenisi turnuvasında Yağız Oygur, Boran Ersin Fidan, Zeki Emirhan Ertuğrul, Kerem Ahat ve Murat Okan Çon'dan oluşan takımımız il ikincisi olarak Burdur'da yapılacak bölge finallerinde okulumuzu ve ilimizi temsil etme hakkı kazandı.
Öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi öğretmenlerimiz Ayfer Alptekin ve Mehmet Ulutaş'ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ock

Uzman Diyetisyen Havva Çelik tarafından 11. ve 12. sınıf öğrencilerimize yönelik sınav hazırlık sürecinde dengeli ve sağlıklı beslenme konusunda seminer verildi. Diyetisyen Havva Çekiç'e seminerden dolayı teşekkür ediyoruz.

Ock

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Süleyman Ekici okul pansiyonumuzu ziyaret ederek öğrencilerimizle bir araya geldi. Ekici, öğrencilerimizin pansiyon yaşamı ve istekleri hakkında bilgi aldı. Öğrencilerimizle sohbet eden Müdür Ekici, öğrencilerin akademik çalışmaları yanında spor, kültür-sanat faaliyetleri ile de ilgilenmelerinden memnuniyet duyduğunu belirtti. Öğrencilerimiz de yararlandıkları imkanlar için Bakanlığımıza veİl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ederek kendi yaptıkları hediyeyi Süleyman Ekici'ye takdim ettiler. Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüze ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Ock

Öğrencilerimiz tarafından hazırlanan Mozaik dergimizin 10. sayısı dijital ortamda yayınlandı. Dergiyi okumak için bağlantıyı ziyaret ediniz. eflmozaikdergisi.wordpress.com

Ock

Merkezefendi İlçesinde bulunan liselerde uygulamaya konulan "Bir Tutam Nefes" adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında bugün 11.sınıf öğrencilerimize yönelik bir seminer düzenlendi. Seminerde yaşam koçu ve nefes eğitmeni Ayşe Cansu Tüzün tarafından nefes alma teknikleri uygulamalı olarak gösterildi. Verdiği seminerden dolayı sayın Ayşe Cansu Tüzün'e teşekkür ediyoruz.

Ara

Okulumuzda düzenlenen Sudoku turnuvasında dereceye giren Ali Ozan Özgür, Ceylin Daldaş ve Meryem Yıldız ile 100 metre kelebek stilinde il üçüncüsü olan öğrencimiz Hanzade Çil bugünkü bayrak töreninde ödüllendirildi. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ara

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı pansiyonlu okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik eğitimler kapsamında yatılı öğrencilerimiz bu akşam youtube kanalı üzerinden online olarak yapılan Akran Zorbalığı seminerine katıldılar. Seminerde Mustafa Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi Yasin Yılmaz tarafından akran zorbalığı konusunda bilgilendirme yapıldı.

Ara

Okulumuzda sudoku turnuvası yapıldı. Turnuvada 42 öğrenci eleme usulü dört tur şeklinde yarıştı. Final turnuvası sonucu Ali Ozan Özgür turnuva şampiyonu olurken, Ceylin Daldaş ikinci, Meryem Yıldız üçüncü, Serdal Bora dördüncü oldu. Turnuvayı düzenleyen ve başarıyla uygulayan yürütme kurulu üyelerine, turnuva hakemlerimize ve turnuvaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Ara

9.10. ve 11.sınıflarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin durumlarını görüşmek üzere veli toplantısı yapıldı. Toplantıya yoğun katılım gösteren velilerimize teşekkür ediyoruz.

Ara

Okulumuzda öğretmenlerimize yönelik olarak düzenlenen akıl ve zeka oyunları kursunu İl Milli Eğitim Öğretmen Yetiştirmeden Sorumlu Şube Müdürümüz Murat Gönüldenk ziyaret etti. Murat Gönüldenk kurs hakkında bilgi alarak öğretmenlerimize başarılar diledi. Sayın Şube Müdürümüze ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz.