T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DENİZLİ / MERKEZEFENDİ - Erbakır Fen Lisesi

Haberler

Eyl

22-24 Eylül 2022 tarihleri arasında Pamukkale Üniversitesi Matematik bölümü tarafından düzenlenen Uluslararası Matematik ve Matematik Eğitimi sempozyumu içerisinde, Nihat Zeybekçi Kültür Merkezinde yapılan Liselerarası Matematik bilgi yarışmasında Mustafa Buğra Tur, Mehmet Salih Beşkavak ve Nehir Mun'dan oluşan takımımız birinci olmuştur.
Öğrencilerimizi ve Matematik Öğretmenimiz Refika Duyar'ı kutluyoruz.

Eyl

22-24 Eylül 2022 tarihleri arasında Pamukkale Üniversitesi Matematik bölümü tarafından düzenlenen Uluslararası Matematik ve Matematik Eğitimi sempozyumu içerisinde yapılan hızlı satranç turnuvasında öğrencimiz Yiğit Sarp Çallıoğlu 1.oldu. Turnuvada ayrıca 9. sınıf öğrencimiz Yasir Kerem İnan 7. oldu. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Eyl

9. ve 10. sınıf öğrencilerimize yönelik olarak, münazara tanıtım toplantısı yapıldı. Tanıtım toplantısına önceki yıllarda münazara takımlarımızda görev alan 2021 mezunlarımızdan Zeynep Dönmez (Galatasaray Üniversitesi öğrencisi) ve Beyzagül Türkmen (ODTÜ öğrencisi) katılarak öğrencilere münazara ve kuralları hakkında bilgi verdiler. Bilgilendirmenin ardından 9. ve 10.sınıflarımıza yönelik bir gösteri maçı yapıldı. Sevgili Zeynep'e veBeyzagül'e teşekkür ediyor, eğitim yaşamlarında başarılar diliyoruz.

Eyl

İngilizce öğretmenlerimizin danışmanlığında yürütülen "Englısh Wıth Our Own Storıes" ve Almanca öğretmenlerimizin danışmanlığında yürütülen "German Onlıne Applıcatıon" isimli e Twinning projelerinde görev alan öğrencilerimize katılım ve teşekkür belgeleri verildi. Projelerde görev alan sevgili öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.

Eyl

Bu yıl 12.sınıfta öğrenim gören ve YKS'ye hazırlanan öğrencilerimizin velileriyle sınav hazırlık süreci, destekleme ve yetiştirme kursları ile deneme sınavları konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı ve Rehber Öğretmenimiz Mustafa Pazarcı öğrenci velilerimize bu konular hakkında bilgi verdiler ve velilerimizin merak ettiği hususları cevapladılar. Toplantıya katılan tüm velilerimizeteşekkür ediyoruz.

Eyl

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılı sonunda tamamlanan , Rehber Öğretmenimiz Mustafa Pazarcı tarafından yürütülen, e-twinning "Pandemide Z Kuşağı Olmak" projesinde görev alan öğrencilerimiz Birol Ege Öztekin, Sezin Nilsu Dingil, Zeynep Sena Telli , Simge Şahin ve İlayda Dağdaş ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Yeşilay tarafından düzenlenen münazara turnuvalarında iki defa bölge şampiyonu olan öğrencilerimiz Elif Coşkun ,Abdurrahman Kuzu ve Mert Kaplan bugünkü bayrak töreninde okul idaresi tarafından ödüllendirildi. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Eyl

Okulumuz öğrencisi iken 2019 yılında öğrenci değişim programı ile ABD'ye giderek lise eğitimini tamamlayan Zeynep Pala bugün okulumuza gelerek lise öğrenci değişim programları ile ilgili bir söyleşi yaptı. Sevgili Zeynep'e teşekkür ediyor, bundan sonraki eğitim ve çalışma hayatında başarılar diliyoruz.

Eyl

Okulumuzun müzik grubu Grup Penia, okul açılış etkinlikleri kapsamında öğrencilere güzel bir konser verdi. Müzik grubumuza ve Müzik Öğretmenimiz Yeliz Poslu'ya teşekkür ediyoruz.

Eyl

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı bugün yapılan açılış töreni ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı yaptı. Öğretmenler adına konuşmayı Coğrafya Öğretmenimiz Birol Altunay yaptı. Ardından 2022 mezunlarımızdan Tahir Hayta, Enes Akçakoca, Ege Baturalp Güven ve Sude Ünal birer konuşma yaparak öğrencilerimize başarılar dilediler. Program sonrasıöğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak gönderilen ders kitapları ve yardımcı kaynaklar sıralarında teslim edildi. Yeni eğitim-öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Eyl

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavında Türkiye çapında ilk 1000 derecesi yapan öğrencilerimiz hayırseverimiz Erbakır A.Ş tarafından ödüllendirildi. Erbakır A.Ş. yönetim merkezinde yapılan geleneksel ödül törenine Denizli Valisi Sayın Ali Fuat Atik, Merkezefendi Kaymakamı Sayın Dr. Adem Uslu, Çameli Kaymakamı Sayın Kübra Eroğlu , İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Süleyman Ekici, Merkezefendiİlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Taşkın Osman Yıldız, Denizli Sanayi Odası ve aynı zamanda Erbakır A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci , Erbakır A.ş. Yönetim Kurulu Üyeleri, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı. Öğrencilerimizi bir kez daha kutluyor, bundan sonraki yaşamlarında başarı ve mutluluklar diliyoruz.

Ağu

Şanlı Türk tarihinin en önemli ve anlamlı zaferi olan 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Başta ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Bu büyük zaferin planlamasında ve icrasında rol alan komuta heyetine ve Atatürk'ün "Dünyanın hiçbir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz, daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir." övgüsüne mazhar olan kahraman Mehmetçiklerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Ne Mutlu Türküm Diyene!

Ağu

KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN'DAN GELEN MİSAFİRLERİMİZİ AĞİRLADIK. Çameli ilçesinde düzenlenen festival vesilesiyle ilimizde bulunan Çameli'nin kardeş şehri Azerbaycan'ın Bilesuvar Şehri Valisi Faiq Qürbətov, Milli Kahraman Mübariz İbrahimov adına Bilesuvar Bağça-Lise Kompleksi Müdürü Aqşin Bağırov, Bilesuvar Kültür Müdürü Əlisultan Sadıxov, Biləsuvar Genclik ve Spor Müdürü Azad Quliyev bugün okulumuzu ziyaret ettiler. Ziyarette heyete Denizli İl Kültür ve Turizm Müdür YardımcısıHayrullah Akgün eşlik etti. Okulumuzu gezen heyete Müdür Yardımcılarımız Ümmühan Oymak ve Mehmet Gökçe tarafından okulumuzun işleyişi hakkında bilgi verildi. Ziyarette Azerbaycan'da son beş yılda ülke birincisi olan Bilesuvar Bağça-Lise Kompleksi ile okulumuz arasında işbirliği yapılması konusunda karşılıklı fikir alışverişi yapıldı. Değerli misafirlerimize ziyaretlerinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Ağu

2022 YKS sonuçlarına göre üniversitelere yerleşen öğrencilerimizi kutluyor, yüksek öğrenim hayatlarında başarılar diliyoruz.

Yerleşen öğrencilerimizin listesi için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

meb_iys_dosyalar/20/01/326677/dosyalar/2022_08/22125522_2022-YERLESTIRME-SONUCLARI.pdf

Ağu

Öğrencilerimiz tarafından hazırlan okul dergimiz Mozaik'in 8. sayısı yayında. Dergimizi okumak için bağlantıya tıklayın. https://eflmozaikdergisi.wordpress.com/

Ağu

5-7 Ağustos 2022 tarihleri arasında Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun Aksaray ilinde düzenlediği Para Badminton Türkiye şampiyonasında SU5 kategorisinde öğrencimiz Nuriye Gürel Türkiye 3.sü olmuştur. Öğrencimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.