T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DENİZLİ / MERKEZEFENDİ - Erbakır Fen Lisesi

Haberler

Kas

Cumhuriyetimizin kurucusu, ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 83 yılında okulumuz tarafından hazırlanan il anma töreni ile anıldı.

Nihat Zeybekçi Kongre Merkezi Mehmet Gazi Salonunda düzenlenen anma programımıza Denizli Valisi Sayın Ali Fuat Atik ve il protokolü ile öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tarih Öğretmenimiz Korkmaz Aydın yaptı. Ardından öğrencilerimiz tarafından Atatürk'ün hayatından kesitlerin ve sevdiği türkülerin yer aldığı "Atam İzindeyiz" adlı gösteri sunuldu.

Tören 10 Kasım ve Atatürk konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında il çapında dereceye giren öğrencilerin Denizli Valisi Sayın Ali Fuat Atik tarafından ödüllendirilmesi ve okulumuzun hazırladığı Atatürk fotoğrafları sergisinin gezilmesi ile sona erdi.

Kas

Okulumuz Bilişim ve Elektronik Topluluğu üyelerinden Mehmet Salih Beşkavak, Güray Kıncı, Kadir Umut Gülsevin ve Yiğit Yalçın, Habitat Derneği tarafından düzenlenen "Küresel Sağlık" konulu e-hackathonda Türkiye 3.sü olarak 5000TL lik ödül kazanmışlardır. Öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Kas

Okulumuz 11. ve 12. sınıf öğrencilerine Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzman Dr. Nazlı Kapubağlı Çetin tarafından Sınav Kaygısını Yönetebilme konulu seminer verildi. Seminer için Dr. Nazlı Kapubağlı Çetin'e teşekkür ediyoruz.

Kas

Öğrencilerimiz tarafından hazırlan okul dergimiz Mozaik'in dördüncü sayısı yayında. Dergimizi okumak için bağlantıya tıklayın. https://eflmozaikdergisi.wordpress.com/

Kas

Okulumuzun lavabolarının ve ıslak zeminlerinin tadilatını yaptıran Ata Tekstil (ATATEKS) Genel Müdürü Sayın Musa Eskili ve  Kemal Uğurlu Tekstil in sahibi Sayın Kemal Uğurlu'ya  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Süleyman Ekici ve Okul Aile Birliği üyelerimizin katıldığı bir yemekle teşekkür ettik. 

Hayırsever iş adamlarımıza ve tadilata destek veren DENBASSAN BASKI BOYA SANAYİ , ASLI TEKSTİL GİYİM SANAYİ GÖKHAN TEKSTİL ve RATEKS BASKI BOYA SANAYİ şirketlerine okulumuza verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

Kas

Okul bahçemize Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sıcak asfalt kaplaması yapıldı. Asfalt kaplamasının yapılmasındaki desteklerinden dolayı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan'a çok teşekkür ederiz.

Kas

Rehberlik servisimizin öncülüğünde öğrencilerimize yönelik olarak 22-23 Kasım 2021 tarihlerinde Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzman Dr. Nazlı Kapubağlı Çetin tarafından "Sınav Kaygısını Yönetebilme" 25 Kasım 2021 Perşembe günü ise PAÜ Matematik Bölüm Başkanı Prof.Dr. Mustafa AŞCI tarafından "Matematik,Gizemli Sayılar ve Kriptoloji" konulu seminerler düzenlenecektir.

Kas

Milli Mücadelemizin Başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 83.yılında da saygı ve rahmetle anıyoruz.

Ekm

Cumhuriyetimizin 98.yıldönümü kutlu olsun. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda rol alan tüm kahramanlarımızı ve vatan için canını veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.
Yaşasın Cumhuriyet!

Ekm

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4.sü düzenlenen kitap fuarını 9.ve 10. sınıf öğrencilerimizle ziyaret ettik. Fuarı düzenleyen ve öğrencilerimizi götüren Denizli Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz.

Ekm

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Erasmus Days etkinliğine yürütmekte olduğumuz Code in Maths, Rise the Life, ve Maker Education projelerimizle katıldık.

Ekm

Okulumuzun koordinatörlüğünde yürütülen Erasmus+KA229 Project'in 3. hareketliliği kapsamında Denizli'ye gelen proje ekibi ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Ekici'yi makamında ziyaret ettik. Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı'nın başkanlığında gerçekleşen ziyarette İl Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Ekici misafirlerimizle yakından ilgilenerek proje çalışmaları hakkında bilgi alarak çalışmalarda başarılar diledi.

Ekm

Okulumuz İngilizce Öğretmeni Güneş Acar koordinatörlüğünde yürütülen Erasmus+KA229 Project'in 3. hareketliliği açılış töreni ile başladı. Proje kapsamında Romanya, Portekiz, Polonya, Makedonya ve İtalya'dan gelen öğrenci ve öğretmen grubu lego eğitimi ve çözümlemesi çalışmalarına başladı. Misafirlerimize hoş geldiniz diyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Ağu

YKS sonuçlarına göre ilk 1000´de 20 öğrencimiz yer aldı.