T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DENİZLİ / MERKEZEFENDİ - Erbakır Fen Lisesi

Haberler

Şbt

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim ve öğretime verilen ara 20 Şubat tarihine kadar uzatılmıştır. Öğrencilerimize ve velilerimize duyurulur.

Şbt

Şbt

Kahramanmaraş merkezli olup çok sayıda ilimizi yoğun bir şekilde etkileyen 7.7 lik depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Ock

Okçuluk il müsabakalarında öğrencilerimizden Elif Eylül Kalkan U21 makaralı kadın kategorisinde, yine öğrencilerimizden Zehra Çalışkan U18 olimpik kadın kategorisinde il birincisi oldu. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ock

Milli Eğitim Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Sayın Selman Küçük bugün okulumuzu ziyaret ederek Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı'dan okulumuzun fiziki durumu ve eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Ziyarette Daire Başkanı Selman Küçük'e Merkezefendi Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Şamil Temiz de eşlik etti. Daire Başkanı Sayın Selman Küçük, okulumuzunbaşarılarını yakından ve memnuniyetle takip ettiklerini belirterek, okul yönetimimizi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik etti. Sayın Daire Başkanımıza bu nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Ock

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı birinci dönemi bugün yapılan karne töreni ile sona erdi. Törende her öğrencimize birer tane de kitap hediye edildi. Öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz.

Ock

Girişimcilik Kulübü Rehber Öğretmeni Birol Altunay , Müdür Yardımcımız Ümmühan Oymak ve Girişimcilik Kulübü öğrencilerimizle hayırseverimiz Erbakır A.Ş'yi ziyaret ettik. Ziyarette öğrencilerimize Erbakır A.Ş. hakkında bilgi verilerek saha mühendisleri nezaretinde üretim üniteleri gezdirildi. Gezide bakır tel üretiminin aşamaları mühendisler tarafından anlatıldı. Ayrıca Erbakır A.Ş'de görev yapan mühendislertarafından mühendislik bölümleri hakkında bilgi verildi. Gezide bizimle yakından ilgilenen İnsan Kaynakları Müdürü Feray Gürcan'a, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Durali Sert'e, saha mühendisleri Murat Kılıç, İlkay Kıntaş, Ferhat Tütüncü ve Sertaç Eker'e, Mühendisler Enes Can Uzunel, Ömer Sayhan, Merve Aslan, Nazlıcan Ateş ve İşyeri hekimi Dr. Melahat Kaçar'a çok teşekkür ediyoruz.

Ock

Proje koordinatörlüğünü İngilizce öğretmenimiz Burcu Deryan Eker'in yaptığı "From Folk Tales to DigiTales" adlı E-twinning projesi çalışmaları kapsamında, projede görevli olan Başak Güneş, Elif Kököz , Şevval Özalp ve Emre Furkan Erdemir adlı öğrencilerimiz sınıf arkadaşlarının da destekleriyle Keloğlan masalını İngilizce olarak canlandırmak üzere Şemikler Doğal Yaşam Parkına gittiler. Etkinlik boyunca eğlenirlerken hem yöresel masal kültürümüzühatırladılar hem de yabancı ortaklarımıza Türk masalları kültürümüzden bir kesit sundular. İngilizce öğretmenimiz Burcu Deryan Eker'e ve projede görev alan öğrencilerimizin her birine teşekkür ediyoruz..

Ock

Okulumuzun ortak olarak katıldığı "Design Schedule of Your Dream School" adlı E-Twinning projesinin çevrim içi tanışma toplantısına okulumuz bilişim laboratuvarında okulumuzu temsilen katıldık; Polonya, İtalya, Yunanistan ve Türkiye'den katılan diğer ortaklarımızı ve okullarını tanıdık.

Ock

Okulumuzun ortak olarak katıldığı " Design Schedule of Your Dream School" adlı E-twinning projesinin logo yarışmasında 11-C sınıfından Yaren Söylemez adlı öğrencimizin okulumuz adına tasarladığı logo, en çok oyu alıp proje logosu olarak seçilmiştir. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.

Ock

Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı, Sosyal Liderlik Kulübü Rehber Öğretmenimiz Korkmaz Aydın ve kulüp öğrencilerimizle Merkezefendi Kaymakamımız Sayın Dr. Adem Uslu'yu makamında ziyaret ettik.
Ziyarette öğrencilerimiz liderlik ile ilgili hazırladıkları soruları sordular.
Sayın Kaymakamımıza gösterdiği ilgiden ve sorulara verdiği samimi cevaplarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Ock

TÜBİTAK Fizik Olimpiyatında altın madalya kazanan öğrencimiz Alptürk Eski ve Matematik Olimpiyatında (Ortaokul) gümüş madalya kazanan Halit Naci Kertik İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Süleyman Ekici tarafından ödüllendirildi. Öğrencilerimizi makamında kabul eden Süleyman Ekici, öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutlayarakbaşarılarının devamını diledi.

Ock

Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı, Pansiyondan Sorumlu Müdür Yardımcımız İzzet Dalgıç ve okul pansiyonumuzda kalan bir grup öğrencimiz ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Süleyman Ekici'yi makamında ziyaret ettik. Öğrencilerimizle okulumuz ve pansiyon hakkında sohbet eden Süleyman Ekici, öğrencilerimize ziyaret hatırası olarak birer hediye verip başarılar diledi. Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüze öğrencilerimizi kabulünden ve ilgisinden dolayı teşekkür ediyoruz

Ock

Okulumuzda görev yapan öğretmenlerimize yönelik olarak Avrupa Birliği Projeleri hazırlama kursu başladı. Formatör Öğretmen İsa Tunçbilek tarafından verilen kurs beş gün sürecek. Öğretmenlerimize kursta başarılar diliyoruz

Ock

12.sınıf öğrencimiz Alptürk Eski, 30. TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Fizik alanında altın madalya kazanarak üst aşamaya katılmaya hak kazandı.
Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.