T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DENİZLİ / MERKEZEFENDİ - Erbakır Fen Lisesi

Haberler

Haz

Kanada Waterloo Üniversitesi nin düzenlemiş olduğu CEMC (The Centre For Education Mathematicks and Computing) yarışmasında, Okan Çon, Nehir Mun , Ali Enis Dinç, Mustafa Güneş, Toprak Döner, Hüseyin Eren San , Halit Naci Kertik, İclal Perişan, Sude Tuncer ve Esat Yüksel'den oluşan takımımız, 450 takım puanı alarak birinci olmuştur. Bu büyük başarıdan dolayı öğrencilerimizi ve danışman öğretmenleri Refika Duyar'ı kutluyoruz.

Haz

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından okul sporları kapsamında düzenlenen liseler arası futsal turnuvasında, takımımız tüm rakiplerini mağlup ederek, namağlup il şampiyonu olmuştur. Takımımızı ve Beden Eğitimi öğretmenimiz Mehmet Ulutaş'ı kutluyoruz.

Haz

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan ve ilimizde okulumuzun koordinatörlüğünde yürütülen Liselerde Bilim Uygulamaları Projesi kapsamında bugün projeye katılan okullar poster ve bildiri sunumlarını gerçekleştirdiler. Poster sunumu İl Milli Eğitim Müdürlüğü fuaye alanında, bildiri sunumları ise okulumuz konferans salonunda yapıldı. Projeye katılan tüm okullarımıza teşekkür ediyoruz.

Haz

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Stem Günleri Etkinliği” kapsamında öğrencilerimizin , İngilizce Öğretmenimiz Burcu Deryan Eker'in danışmanlığında hazırladığı, “Steam For Nature” adlı Etwinning projesinde fen bilimleri, mühendislik ve matematik becerilerini kullanarak oluşturdukları,sürdürülebilir enerji kaynaklarından oluşan sergimiz ile etkinliğe katıldık. İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Emre Çalışkan standımızıziyaret edip öğrencilerimizle proje hakkında sohbet etti. İl Milli Eğitim Müdürümüze öğrencilerimize ve sergimize göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.

Haz

Okulumuzda yürütülen Oku-yorum Yazı-yorum Projesi kapsamında bugün eğitimci yazar Hasan Kallimci ile Kutadgu Bilig, Yusuf Has Hacib, yazarlık ve edebiyat konulu bir söyleşi yaptık. Söyleşi sonunda Hasan Kallimci'ye, Müdür Başyardımcımız Mustafa Çapar tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi. Sayın Hasan Kallimci'ye bu güzel ve keyifli söyleşiden dolayı teşekkür ediyoruz

Haz

9.ve 10.sınıf öğrencilerimize yönelik olarak İzmir üniversite tanıtım gezisi düzenledik. Gezide Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ziyaret edildi. Üniversite ziyaretlerinde bu okullarda eğitim gören sevgili mezunlarımızla da bir araya geldik. Geziyi düzenleyen Coğrafya Öğretmenimiz Birol Altunay'a ve öğrencilerimize refakat eden öğretmenletimize teşekkür ediyoruz.

Haz

Bugün okulumuzda öğretmenlerimize, Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı tarafından, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ve bu yeni model çerçevesinde önümüzdeki yıl uygulamaya girecek olan yeni müfredat programlarının içeriği, felsefesi ve amaçları kanulu bir tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda öğretmenlerimiz yeni müfredat taslağı hakkındaki düşüncelerini belirttiler.

Haz

Okulumuz 10-D sınıfı tarafından, Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ayfer Alptekin ve Müzik Öğretmenimiz Yeliz Poslu'nun rehberliğinde, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere Kullanmıyorsan Paylaş adıyla bir sosyal sorumluluk projesi başlatıldı. Bu duyarlı davranışlarından dolayı öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Haz

Okulumuz öğrencilerinden Çınar ÖLMEZ Mustafa Mert DEMİR ve Erdinç ŞİMŞEK'ten oluşan robot takımımız geliştirdikleri robot ile İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen İTÜRO'24 Robot Olimpiyatlarına katılım sağlamışlardır. 2-3-4 Mayıs'taki etkinlikte öğrencilerimiz aynı zamanda Yapay Zeka, Robotik ve Otonom Sistemler vb. eğitimlere ve workshoplara katılmışlardır. Öğrencilerimiz etkinlikte ilgi alanları ile ilgiliuzmanlarla görüşerek kendilerini geliştirme fırsatı bulmuşlardır. Öğrencilerimizi kutluyor, onlara refakat eden Müdür Yardımcımız İzzet Dalgıç"a teşekkür ediyoruz.

Haz

Türkiye Zeka Vakfı tarafından Millî Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK’ın destekleriyle düzenlenen Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Zeka Oyunları Şampiyonası'nda bölge elemelerini geçerek Türkiye finaline katılma hakkı kazanan zeka oyunları takımımız bugün Ankara'da Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde yapılan Türkiye finali sınavına katıldı. Sınavda okulumuzu 9. Sınıflar kategorisinde Arda Enes Kurt, Ecrin ÇOBAN, Oğuz Atan,10. sınıflarkategorisinde Halit Naci KERTİK, Fatma Nisa BAĞCI, Türkan DEMİREL, 11. Sınıflar kategorisinde Okan ÇON, Ali Çağan ARMAĞAN, Ali Enis Dinç 12. Sınıflar kategorisinde ise Arda Uras TİRELİOĞLU, ve Aybüke SAYGIN temsil ettiler. Sınav öncesi Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Sayın Emrehan Halıcı öğrencilerimizle yakından ilgilenerek onlarla fotoğraf çektirdi. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimiz Mustafa Akbulut'u kutluyoruz.

Haz

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Futsal 2. küme Turnuvasında mücadele eden takımımız ikinci tur maçlarının ilkinde bugün karşılaştığı rakibini 2-0 mağlup ederek galibiyet serisini sürdürdü. Takımımızı ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Mehmet Ulutaş'ı kutluyor, turnuvada başarılar diliyoruz.

Haz

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Anadolu Mektebi Projesi kapsamında bugün okulumuzda Tarık Buğra konulu panel düzenlendi. Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı'nın açılış konuşmasıyla başlayan panelde, Öğrencimiz Sevim Sude Kurun'un moderatörlüğünde öğrencilerimiz Elif Nur Yeler, Melek Ceylin Demirel, Turhan Eymen Müftüoğlu, Yiğit Öztürk ve Ayşegül Hapak, Tarık Buğra'nın edebi kişiliği ve eserleriyle ilgili bildirilerini sundular. Öğrencilerimize ve danışman öğretmenleri Ömer Faruk Pekuz'a teşekkür ediyoruz.

Haz

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından okul sporları kapsamında düzenlenen satranç turnuvasında daha önce il elemelerini geçerek bölge elemelerinde ilimizi temsil etmeye hak kazanan, Emin Efe Aşçı, Emirhan Akıncı, Eren Manas, Yasir Kerem İnan , Kerem Atalay ve Emre Zümrütbaş'tan oluşan takımımız, Uşak'ta düzenlenen bölge turnuvasında bölge ikincisi olarak Rize'de düzenlenecek Türkiye finallerine katılma hakkıkazandı. Takımımızı kutluyor, Türkiye finallerinde başarılar diliyoruz.

Haz

Acıpayam Cumhuriyet Fen Lisesi tarafından 9. ve 10. sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen Matematik Olimpiyatına katıldık. 16 okuldan 122 öğrencinin katıldğı olimpiyat sınavında öğrencilerimiz 9.sınıf kategorisinde ikincilik ve üçüncülük, 10.sınıf kategorisinde ise birincilik ve ikincilik ödülü kazandılar. Öğrencilerimizi kutluyor, olimpiyatı düzenleyen ve bizi en iyi şekilde ağırlayan Acıpayam Cumhuriyet Fen Lisesi idarecilerine,öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür ediyoruz.

Haz

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Futsal 2. küme Turnuvasında mücadele eden takımımız grupta yaptığı iki maçı 5-1 ve 3-0 kazanarak grubunu lider olarak tamamlamıştır. Takımımızı ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Mehmet Ulutaş'ı kutluyor, turnuvada başarılar diliyoruz.