T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DENİZLİ / MERKEZEFENDİ - Erbakır Fen Lisesi

Haberler

Eyl

Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müsteşarı Doç.Dr. Necibe Nesibova bugün okulumuzu ziyaret ederek Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı'dan okulumuz hakkında bilgi aldı. Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı ayrıca Azerbaycan'daki kardeş okulumuzla yapılan çalışmalar hakkında da Sayın Eğitim Müsteşarına bilgi verdi. Sayın Necibe Nesibova'ya ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Eyl

Oxford Big Read yarışmasında finalist olma başarısı gösteren 10. sınıf öğrencimiz Cansu Omurcalı'ya Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı tarafından madalya ve sertifikası verildi. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Eyl

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Emre Çalışkan, okulumuzu ziyaret ederek akşam yemeğinde pansiyon öğrencilerimizle bir araya geldi. Öğrencilerimizle sohbet eden İl Müdürümüz öğrencilerimize başarılı bir eğitim-öğretim yılı dileğinde bulundu. Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüze ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Eyl

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı bugün yapılan açılış töreni ile başladı. Öğretim yılının açılış konuşmasını yapan Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı öğretmen ve öğrencilerimize başarılı bir yıl diledi. Öğretmenlerimiz adına İngilizce Öğretmenimiz Burcu Deryan Eker, okulumuza yeni başlayan öğrenciler adına Gülseli Porsuk , mezun öğrencilerimizden Sudenaz Tunç, Yaşar Arda Porsuk ve Güray Kıncı birer konuşma yaparak duygu ve düşünceleriniifade ettiler. Teknofest yarışmasında Türkiye şampiyonu olan öğrencimiz Elif Nehir Şapçı ile Tübitak Matematik Olimpiyatında gümüş madalya kazanan Halit Naci Kertik'in Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı tarafından ödüllendirilmesiyle devam eden program Coğrafya Öğretmenimiz Birol Altuna tarafından öğretim yılının ilk dersinin verilmesiyle sona erdi. Öğrenci ve öğretmenlerimize yeni öğretim yılında başarılar diliyoruz.

Eyl

Okulumuzda bu yıl eğitim-öğretime başlayacak olan 9. sınıf öğrencilerimizin velileriyle tanışma ve bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya katılan velilerimize teşekkür ediyor, başarılı ve güzelliklerle dolu bir yıl geçirmeyi temenni ediyoruz.

Eyl

2023 YKS sonuçlarına göre ilk 1000 derecesi alan 20 öğrencimiz hayırseverimiz Erbakır A.Ş. tarafından düzenlenen törenle ödüllendirildi. Erbakır A.Ş. yönetim binasında düzenlenen törene Denizli Valisi Sayın Ömer Faruk Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Emre Çalışkan, Merkezefendi Milli Eğitim Müdürü Sayın Taşkın Osman Yıldız, Erbakır A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Müjdat Keçeci,Erbakır A.Ş. Yönetim ve İcra Kurulu üyeleri ile öğrenci, öğretmen ve velilerimiz katıldı. Derece yapan tüm öğrencilerimizi tekrar kutluyor, yüksek öğrenim hayatlarında başarılar diliyoruz.

Eyl

Ankara'da düzenlenen TEKNOFEST 2023'te 10. sınıf öğrencimiz Elif Nehir Şapçı'nın da yer aldığı, Nezihe Derya Baltalı Bilim Sanat Merkezimizin Thunderbolt Roket Takımı kendi geliştirdikleri Roketleriyle katıldıkları yarışmada Türkiye 1.si olmuşlardır. Thunderbolt Roket Takımı ödüllerini TEKNOFEST Ankara' da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan' dan aldılar. İlimize bu büyük gururu yaşatan öğrencimiz Elif Nehir Şapçı'yı, takım arkadaşlarını, Nezihe Derya Baltalı Bilim Sanat Merkezimizi ve danışman öğretmenleri Veysel Kırışan'ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ağu

2023 YKS sonuçlarına göre 108 EFL'li daha Türkiye'nin en gözde üniversitelerine ve bölümlerine yerleşmiştir.
Öğrencilerimizi, değerli ailelerini, öğrencilerimizin başarısında pay sahibi olan öğretmenlerimizi ve diğer paydaşlarımızı kutluyor, sevgili mezunlarımıza yüksek öğrenim yaşamlarında başarılar diliyoruz.

Üniversitelere yerleşen öğrencilerimizin listesi için bağlantıya tıklayınız. 

meb_iys_dosyalar/20/01/326677/dosyalar/2023_09/01190805_2023-UNIVERSITE-YERLESTIRME-YENI.pdf

Ağu

Bu yıl kurulan Erbakır Fen Lisesi Mezunları Derneği tarafından düzenlenen 1. Mezunlar Buluşması okul bahçesinde yapıldı. Etkinliğe okulumuzun kurucu müdürü Fikret Karatepe, okulumuzda daha önce görev yapan idareci ve öğretmenler de katıldı. Buluşmada Okul Müdürümüz Seda Hilal Nişancı, Fikret Karatepe ve Şerif Selçuk birer konuşma yaptılar. Yemek ve tatlı ikramıyla devam eden programda mezunlarımız anılarını tazeleme ve diğer mezunlarla tanışmaimkanı buldular. Etkinliğe katılan herkese ve etkinliği düzenleyen okul idaresine ve mezunlar derneğimize teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki yıl Ağustos ayının son cumartesi günü buluşmak üzere...

Ağu

26 Ağustos 2023 Cumartesi günü, Mezunlar Derneğimizin organize ettiği 1.Mezunlar Buluşması okul bahçemizde saat 17.00 ile 21.00 saatleri arasında yapılacaktır. Tüm mezunlarımızı ve okulumuzda görev yapmış idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve personelimizi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Tem

Öğrencilerimizden Hatice Kökçüler, Aybüke Saygın, Efe Demir ve Mehmet Selim Sağnak TÜBİTAK Fizik Olimpiyatının birinci aşama sınavını başarıyla geçerek ikinci aşama sınavına katılmaya hak kazanmışlardır.
Öğrencilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Tem

20 Temmuz 2023 tarihinde açıklanan 2023 YKS sonuçlarına göre 19 öğrencimiz 23 puan türünde ilk 1000 derecesi, 49 öğrencimiz ise 83 puan türünde ilk 5000 derecesi elde etmiştir. 

Öğrencilerimizi, değerli ailelerini ve öğrencilerimizin yetişmesinde emeğpi olan tüm öğretmenlerimizi kutluyor, öğrencilerimize yüksek öğrenim hayatlarında başarılar diliyoruz. 

Tem

12.sınıfa geçen öğrencilerimize yönelik olarak açılan destekleme ve yetiştirme kursumuz, öğrencilerimizin tamanına yakınının katılımıyla, beş şube olarak devam ediyor. Öğrencilerimize ve kurslarda görev alan öğretmenlerimize başarılar diliyoruz.

Tem

Yeşilay Cemiyeti tarafından düzenlenen Türkiye Münazara Şampiyonasının il ve bölge elemelerini geçerek Türkiye finaline katılma hakkı kazanan iki takımımızla İstanbul Erkek Lisesinde düzenlenen Türkiye finaline katıldık. Elif Nehir Şapçı, Abdurrahman Kuzu, Ömer Berk Kurban ve Berra Eren"den oluşan takımlarımız 5-6 Temmuz tarihlerinde yaptıkları 10 maçta başarılı bir performans sergilediler. Öğrencilerimiz turnuvafinali sonrası Yeşilay Genel Merkezinin bulunduğu Sepetçiler Kasrında ağırlanarak ünlü tarihçi Prof.Dr. İlber Ortaylı söyleşisine katıldılar. Öğrencilerimizi kutluyor, turnuvayı düzenleyen Türkiye Yeşilay Cemiyetine teşekkür ediyoruz.

Tem

Okul logomuz Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillendi.